Andalusie

Andalusie je tou pravou tváří nespoutaného Španělska. Je to země býčích zápasů, ohnivého flamenka i vášnivých Španělů.

Jedná se o autonomní oblast, která se rozděluje do osmi provincií. Nejvýznamnějšími provinciemi Andalusie jsou Córdoba, Granada, Málaga a Sevilla. Nachází se na jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Významným sousedem Andalusie je Gibraltar. Ačkoliv leží na území Španělska, patří pod nadvládu Británie. Gibraltar je velmi důležitým strategickým bodem, odkud může královské válečné námořnictvo sledovat a řídit provoz v úžině mezi Středozemním mořem a Atlantickým oceánem. Španělsko usiluje o to, aby Gibraltar dostalo opět pod svou nadvládu. Každý se ale upřímně zamysleme nad tím, jak by to vypadalo, kdyby mělo provoz v úžině řídit Španělsko. Co se týká temperamentu a disciplíny, jsou v tomto oba národy velmi rozdílné. V tomto případě by asi nebylo od věci ponechat věci tak, jak jsou.

V čem ale Andalusie jednoznačně vyniká je její bohatá kultura a překrásné maurské i křesťanské památky. Mezi nejvýznamnější patří palác Alhambra v Grandě, královský palác Alcázar v Seville a mešita v Córdobě. Kromě architektonických památek lze v Andalusii obdivovat i nádhernou divokou přírodu v pohoří Sierra Morena a Sierra Nevada. V nejvyšším pohoří Sierra Nevada se nachází překrásná krajina Alpujarras, která je obdivuhodná svými stavbami lidové architektury zasazenými v zelených horách.

Andalusie není příliš bohatým krajem. Lidé se zde živí převážně sezónními pracemi v zemědělství. V rámci celého Španělska je v Andalusii nejvyšší nezaměstnanost. Na druhou stranu se zde ale dodržují tradice a slaví se všelijaké fiesty (svátky). Asi nejvelkolepější průběh mají Velikonoce.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.