Barcelona

Barcelona je asi tím nejkrásnějším městem celého Španělska. Gaudího stavby, moderní architektura a zároveň romantika moře a palem, to ve světě jen tak někde nenajdete.

Barcelona má status druhého nevětšího města Španělska hned vedle Madridu. Obě města jsou velkými rivaly ve světě fotbalu. Však kluby FC Barcelona a FC Real Madrid jsou světovými fotbalovými velmocemi. V posledních letech se ale více daří Barceloně, která si hýčká nejlepší fotbalisty světa. Je známo, že v zemi dochází k rozepřím mezi Katalánskem a zbytkem Španělska. Jelikož je Barcelona hlavním městem Katalánska, odráží se tyto nálady i na sportovních utkáních.

Kromě toho, že je Barcelona centrem fotbalu, který je pro španělský národ toliko významný, stala se také centrem katalánského dění, vzdělání i sídlem arcibiskupa. Náboženství je pro Španěly stejně důležité jako dobré vzdělání. Jak v okolí Barcelony, tak v celém Španělsku se nacházejí poutní místa, která věřící navštěvují a uctívají. Jedním z nich je například nedaleká hora Montserrat, kde byl v 11. století vybudován obdivuhodný benediktinský klášter, a jedna z kaplí v sobě ukrývá patronku Katalánska Černou Madonu Montserratskou.

Když byla řeč o vzdělání, na jedné z barcelonských univerzit studoval i samotný Antonio Gaudí, který se stal významným architektem období secese. Jeho osobitý styl a velké nadání daly vzniknout těm nejobdivuhodnějším stavbám v celém Španělsku. Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, Casa Milá a mnohé další jsou toho důkazem.

Barcelona se kromě krásných staveb může pochlubit i báječným mořem a písčitými plážemi, které lákají nejen k opalování, ale i k řadě sportů. Širé moře a skvělé vlny si dokonce získaly srdce surfařů.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.