Tipy na výlet Barcelona

Chystáte-li se navštívit Barcelonu, o zajímavá místa v průběhu Vaší dovolené rozhodně nebude nouze. Udělejte si dopředu seznam míst, na která se chcete podívat, protože je jich skutečně moc a během jedné dovolené budete mít co dělat, abyste je všechny stihli.

Kdo se alespoň na chvíli ocitne v Barceloně, neunikne památkám Antonia Gaudího. Jeho architektonická díla jsou skutečně nepřehlédnutelná. Nepravidelné tvary, oblé křivky a barevné mozaiky – přesně podle těchto znaků jeho stavby poznáte. Jako zajímavé místo lze označit například slavnou katedrálu Sagrada Familia. Ta je ve výstavbě již od roku 1882 a stále nebyla dokončena. Říkáte si proč? Myšlenkou Antonia Gaudího bylo, že katedrála bude postavena výhradně z darovaných peněz, kterých ale nikdy ke zdárnému dokončení nebylo dostatek. Gaudí byl ve své architektonické činnosti značně podporován Eusebim Güellem, pro kterého postavil i skvostný park Güell s fontánami, mozaikami, terasami i promenádami. Za zmínku stojí i domy Casa Milà či Casa Batlló.

Mezi zajímavá místa, která určitě ohromí děti, ale i dospělé patří obří podmořské akvárium. Jedná se o jedno z největších akvárií v Evropě. Prosklený tunel vedoucí pod vodou měří 80 metrů a poskytuje úchvatnou podívanou do světa mořských živočichů.

Fanoušci fotbalu budou určitě nadšeni ze stadionu Camp Nou. Tento největší fotbalový stadion Evropy je domácím hřištěm FC Barcelona. Není divu, že je Barcelona ve fotbale tolik úspěšná, když může trénovat na takovémto hřišti a zároveň jim může přijít fandit tisíce diváků.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.