Costa Brava

Costa Brava se stala turisty asi nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším pobřežím ve Španělsku. Velmi důležitou roli v tom sehrála asi vzdálenost a krásná příroda.

Costa Brava leží v Katalánsku na nejsevernější straně při hranicích s Francií u Středozemního moře, a tak sem turisté z Evropy mají poměrně blízko oproti ostatním pobřežím. Vyznačuje se strmými skalisky, mezi nimiž jsou velké zálivy s písečnými i štěrkovými plážemi. Pobřeží v těsné vzdálenosti kopíruje pohoří Serralada Costero Catalana, které dokresluje okolní krajinu. Katalánsko je také bohaté na vinice. Pochází odsud kvalitní a velmi oblíbené šumivé víno značky Cava.

Hlavním centrem Costa Brava je Barcelona. Nachází se na jejím samém okraji a tvoří rozdělovník mezi pobřežími Costa Brava a Costa Dorada. Město je proslulé architektonickými památkami stavitele Antonia Gaudího. Hlavní přímořská letoviska jsou si poměrně dost podobná. Pobřeží je tvořeno romantickými zálivy s výhledy na širé moře, promenády zdobí vzrostlé palmy a restaurace s kavárnami, kde člověk může příjemně posedět. A snad každé město má svůj hrad vysoko na skále u moře.

Na Costa Brava je velmi atraktivní podmořský život. Sice to tu nevypadá jako v Rudém moři, ale objevují se zde opravdu velmi zvláštní druhy živočichů. Skvělým průvodcem po mořském dně je podmořské muzeum v Barceloně, kde se s tamější podmořskou faunou i flórou seznámíte. Tuto oblast si oblíbili i potápěči, kteří prozkoumávají podmořské jeskyně, tunely a ztroskotané vraky lodí.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.