Ibiza

Španělskou Ibizu lze nazvat „Ostrov dvou světů“. Ano, je to opravdu tak. Na jednu stranu je to svět krásných písčitých pláží, čistého moře, sluníčka a historických památek. Ale na druhou stranu má Ibiza ten nejdivočejší noční život. Ve městech jako Ibiza, San Antonio či San Rafael se nacházejí jedny z největších a nejproslulejších hudebních a tanečních klubů světa.

Španělský ostrov Ibiza leží ve Středozemním moři jižně od Mallorky. Společně s Formenterou a Menorcou tvoří souostroví Baleáry. Její povrch pokrývají jak mírné kopce, tak pobřežní nížiny. Nejvyšší vrchol se nachází na jihu a dosahuje výšky pouhých 475 m. Pobřeží je více méně členité a bohaté na různé zátoky s menšími plážemi. Dlouhých písčitých pláží je tu také ale dostatek. Některé jsou velmi dobře přístupné, na jiné se pro změnu dostanete jedině z moře. Na řadě míst jsou skalnaté útesy, u nichž je možné se potápět a objevovat krásy podmořského světa. Hledá-li člověk na Ibize soukromí a klid, určitě se mu ho zde dostane. Stačí pouze uprchnout z hlavních center.

A jak se vlastně Ibiza stala světem velkolepých „parties“? Počátky jsou zakořeněny někde v 70. letech, kdy se ostrovy Ibiza a Formentera staly evropskými centry hnutí hippies. „Květinové děti“ zde našly ráj v podobě krásné čisté přírody s výhledy na tyrkysové moře a uklidňující západy slunce. Vychutnávaly zde sladké bytí a oddávaly se různým požitkům. Nepřipomíná Vám to trochu dnešní atmosféru na Ibize? Mladí lidé sem jezdí za nekončící zábavou a uvolněným životem, který ostrov nabízí. Také se snaží vychutnávat svou přítomnost, i když trochu jinak a možná o něco „agresivnějším“ způsobem.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.