Španělská krajina a příroda

Španělsko se nachází na Pyrenejském poloostrově při Atlantickém oceánu a Středozemním moři. Krajina je převážně hornatá. Tvoří ji pohoří Pyrenejské, Kantaberské, Iberské, Kastilské a Sierra Morena. Nížiny pokrývají pouze úzký pás při pobřeží.

Pobřeží ve Španělsku je velmi různorodé. Při Středozemním moři leží Costa Brava. Toto pobřeží je velmi vyhledávané. Tvoří ho strmá skaliska, velké zálivy a písečné pláže. Nejznámější středisko je Palamos. Costa Dorada se může pochlubit zlatým pískem a plochými plážemi navazujícími na pobřežní nížiny. Patří sem letoviska Tarragona a Barcelona. Costa del Azahar je plná citrusových hájů a pláží tvořených jemným pískem i drobnými kamínky. Známými centry jsou Peniscola a Valencia. Španělské pobřeží Costa Blanca má bílé písčité pláže a suché podnebí. Turisté sem jezdí například do Alicante. Nejjižněji se nachází Costa del Sol s centry Malaga a Granada. U Atlantického oceánu se nejčastěji jezdí na pobřeží Costa Verde.

Součástí Španělska jsou i přidružené ostrovy. Jmenujme například Kanárské ostrovy, které mají sice blíže Africe, ale i tak jsou součástí Španělského království. Jednotlivé ostrovy byly vytvořeny sopečnou činností a vyznačují se černým sopečným pískem. Patří sem Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria a Fuerteventura. Dalším španělským souostrovím jsou Baleáry, které tvoří Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera.

Podnebí ve Španělsku má obecně středomořský charakter. Což znamená, že léta jsou horká a zimy mírné a deštivé. V závislosti na nadmořské výšce a orientaci na sever lze ale říci, že i zimy ve Španělsku umí být velmi chladné. Na druhou stranu takové Kanárské ostrovy jsou k turistickým radovánkám využívány po celý rok. Nejchladněji je tu v měsících leden až březen, kdy se rtuť teploměru pohybuje kolem 20 – 25 °C.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.