Madrid

Jste milovníky bujarého nočního života a myslíte si, že už Vás nikde na světě nemůže nic překvapit? Tak to jste asi ještě nebyli v Madridu, v hlavním městě živého a temperamentního Španělska.

Tato metropole sice neleží u moře, nachází se přímo v srdci Španělska, ale turisté jsou jí přímo nadšeni. Nádherné historické památky versus stavby moderní architektury. Budete-li se dívat pozorně, objevíte v Madridu snad všechny umělecké styly až do dnešní doby. Město láká milovníky umění i nočního života.

Madrid je nejen centrem dění celého Španělska, ale zároveň politickým centrem a sídlem španělské královské rodiny. K reprezentačním účelům krále Juana Carlose I. slouží Královský palác neboli Palacio Real. Samotná královská rodina žije ale na okraji Madridu a své letní sídlo má na Mallorce. Kolem Královského paláce se nacházejí úchvatné zelené parky a zoologická zahrada. Tiché a klidné parky jsou vůbec chloubou celého Madridu.

Ke sklonku svého života žil Madridu i významný romanopisec Miguel de Cervantes Saavedra, který se proslavil dílem Důmyslný rytíř Don Qijote de la Mancha. Na jeho počest byl na náměstí Plaza de España postaven pomník, na kterém figurují Don Qijote a jeho oddaný sluha Sancho Panza. Avšak asi nejkrásnějším náměstím je Plaza Mayor, kde se konají různé významné slavnosti v Madridu.

Madrid je zároveň plný kulturních zařízení, jako jsou divadla, kina a galerie. Nejvýznamnější je obrazárna Prado, kde jsou díla od známých evropských malířů, jako byli El Greco, Velázquez, Goya a mnozí další.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.