Tipy na výlet Madrid

Co se týká zajímavých míst, Madrid je opravdovou jedničkou v celém Španělsku. Ať se podíváte, kam se podíváte, zajímavá místa tu leží všude kolem Vás. Asi nejznámějším je Museo del Prado, které v sobě skrývá umělecké sbírky slavných evropských umělců, jako byli Velázquez, Picasso, Goya, Caravaggio, Rembrandt a mnozí další. Muzeum původně obsahovalo sbírku španělské královské rodiny, ale ta se později rozšířila o další obrazy, sochy, fotografie, umělecké předměty i mince.

Jelikož je Španělsko královstvím, máte v Madridu jedinečnou možnost navštívit opravdový královský palác Palacio Real, který do dnešní doby slouží španělské královské rodině k reprezentačním účelům. Pokud se král Juan Carlos I. právě nenachází v komnatách tohoto paláce, turisté mají skvělou příležitost tyto prostory navštívit v rámci prohlídky. Palacio Real pochází z 18. století a jedná se o nejmohutnější stavbu Madridu. Kolem se nacházejí krásné zelené parky, zoologická zahrada i jiná zajímavá místa.

Plaza Mayor patří mezi nejkrásnější náměstí Madridu. Je lemována obytnými domy v renesančním stylu. Například Casa de la Panadería pochází ze 17. století. Dlouhá staletí bylo náměstí dějištěm poprav, slavností, ale i tržištěm. Vrchnost, která tyto domy obývala, tak měla vše pod svým dohledem.

Mezi zajímavá místa v Madridu též patří Plaza de España, které leží přímo v centru města. Budete-li na návštěvě v Palacio Real, toto náměstí si rozhodně nenechte ujít, jelikož se nachází nedaleko. Můžete zde shlédnout gigantické mrakodrapy i památník spisovatele Miguela de Cervantese Saavedry, na kterém je sousoší Dona Quijota a Sancho Panzy.

Madrid ale oplývá i spoustou zajímavých míst v okolí. Jedním z nich je například skvostný klášter El Escorial. Koho zaujal příběh rytíře Dona Quijota de la Mancha a jeho oddaného sluhy Sancho Panzy, může se dostat hlouběji do děje v kraji Dona Quijota – Campo de la Criptana zdobeného idylickými větrnými mlýny. Milovníci přírody se mohou pro změnu vydat do pohoří Guadarrama, kde se nachází přírodní rezervace Cuenca Alta del Manzanares, která je skvělým místem jak pro turistiku, tak cyklistiku.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.