Mallorca

Asi nejpopulárnějším španělským ostrovem je Mallorca. Za odpočinkem a krásami přírody sem cestují nejen samotní Španělé, ale především turisté z celého světa. Ostrov je odříznut od evropského kontinentu tyrkysovým mořem, což učarovalo světovým celebritám, které zde našly toliko hledané soukromí a klid. Nakoupily luxusní letní sídla, zakotvily jachty a oddávají se tamějšímu pohodovému prostředí.

Mallorca je součástí souostroví Baleáry společně s ostrovy Menorca, Ibiza a Formentera. Ze všech čtyř má největší rozlohu. Leží ve Středozemním moři a povrch Mallorky tvoří převážně hory. Nejvyšší a nejromantičtější vrcholky leží v pohoří Sierra de Tramuntana podél západního pobřeží. Mezi skalami se nacházejí sice špatně přístupné, ale zato velmi příjemné plážičky. Pobřeží Mallorky je lemováno překrásnými skalními útvary, které dělají ostrov ještě více okouzlujícím.

Ostrov Mallorca byl obýván již před několika tisíci lety a neustále ho dobývaly různé národy jako Římané, Maurové, Aragonci či Britové. Asi nejvíce stop po sobě zanechali Maurové, kteří na ostrově pobývali téměř čtyři století. Zkultivovali tamější půdu, zavedly zavlažovací systémy a začali zde pěstovat mandloně. I když byla na mnohých místech půda suchá, v srdci Mallorky to díky větrným mlýnům na čerpání spodní vody neustále zářilo zelení. Dnes se tu pěstují pomerančovníky, fíkovníky i olivovníky. Některé stromy v olivových hájích jsou staré i 200 let. Po Maurech se na Mallorce dochovaly i staré arabské lázně. Dnes již sice nejsou funkční, ale je z nich báječná turistická atrakce. Však na co lázně? Moře je daleko lepší.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.