Tipy na výlet Mallorca

Zajímá-li Vás, jaké výlety můžete během dovolené na Mallorce absolvovat, jste na správné adrese. Kromě pláží je tu totiž spousta zajímavých míst, ze kterých si můžete přivézt hezké zážitky.

Jeden z nejzajímavějších výletů na Mallorce se nabízí do hlavního města Palma de Mallorca. V tomto městě se prolínají krásy historických budov a památek s moderním stylem. Ve starobylém centru se můžete procházet dlážděnými uličkami, nakupovat v místních obchůdcích a kochat se různými pamětihodnostmi. Ve městě stojí monumentální katedrála La Seu, což v překladu znamená Katedrála světla. Původně maurská mešita byla přestavěna v křesťanském stylu. O to se ve 13. století postaral král Jakub I. Aragonský. Jedná se o jednu z nejkrásnějších katedrál ve Španělsku. Mohutná stavba pojme až 18 000 věřících. Další obdivuhodnou památkou je hrad Bellver, který sloužil jako místo panovníků. Významní představitelé královských rodin ho navštěvují dodnes.

Kdo se vydá na výlet do středu Mallorky, určitě by neměl opomenout statek La Granja v pohoří Tramuntana. Maurové si zde udělali vskutku zajímavé sídlo plné zeleně. Nechyběly tu ani koupelny. Voda se sem dostávala z podzemí pomocí větrných mlýnů. V dnešní době slouží jako muzeum mallorské kultury.

Kdo má chuť obdivovat pobřeží Mallorky, ať vyrazí na výlet k výběžku Formentor. Toto místo je turisty velmi oblíbené. Nachází se u horského masivu Tramuntana a tamější skalní vyvýšeniny umožňují překrásné výhledy do okolní krajiny a na moře.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.