Menorca

Druhým největším baleárským ostrovem je Menorca. Leží směrem na sever od Mallorky a liší se od ní především svým klidem. Menorčané žijí naprosto odlišným způsobem života než ostatní Evropané. Nejsou uspěchaní a vše dělají s klidem a rozvahou. Jsou šťastní, což vyčtete z jejich vyrovnaných tváří. Kromě turistických přímořských letovisek tu i nadále stojí vesničky, kde vše probíhá v tradičním duchu.

Menorca má panenskou přírodu. Její povrch je mírně kopcovitý a pobřeží je lemováno skalisky, mezi nimiž jsou zátočiny s malými plážemi z písku či oblázků. Celý ostrov je porostlý bujnou vegetací pinií či olivovníků. Nesmí tu chybět ani zelené pastviny, na nichž se pasou stáda hospodářského dobytka. Nejkrásnější pohled na ostrov Menorca se skýtá na jaře, kdy okolní krajina hraje zářivými barvami rozkvetlých orchidejí, lilií, hyacintů či vlčích máků.

Čím je ale Menorca opravdu velmi zajímavá, to jsou megalitické stoly zvané taulas staré více než 3 000 let. Snad každý kousek půdy lemují kamenné zíťky s věžemi. Měly tyto kamenné stavby obranný nebo náboženský charakter… či snad obojí? Architektura na Menorce je vůbec velmi zajímavá. Dodnes se zde staví domy ze dřeva a vápence. Jejich bílé venkovní zdivo zdobí jenom zelené okenice a truhlíky s barevnými květinami.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.